UPPER-INTERMEDIATE DİL BİLGİSİ KONULARI

Posted by admin On Aralık - 10 - 2010

Orta üzeri seviye anlamına gelen bu seviyenin Avrupa dil standartlarına göre karşılığı B2 dir. Bu seviyede gramer çalışmaları azaltılır. İngilizce’de fazlasıyla kullanılan “phrasel verb” ve “idiom” lar ağırlıklı olarak elden geçirilerek “spoken english” yani sokakta karşılaşılan İngilizce’nin geliştirilmesi amaçlanır.

Bunların yanı sıra cümlelerin aktif – pasif veya devrik kullanımları, gazete dili ve aktarım cümleleri gibi çokça efor gerektiren kullanımları da bu seviye içerisinde Just English’te bolca pratik edersiniz.

Bu seviyede İngilizce bilgisine ulaşanların günlük dili konuşma da ve anlamada bir sorunları kalmadığı gibi artık akademik konulara yönelmek için iyi bir alt yapı oluşturdukları düşünülebilir.

Just English’te eğitime devam eden öğrencilerimiz bu seviyelerde aldıkları kelime ve çeviri ek dersleri sayesinde kelime dağarcıklarını 2000 civarına çıkar. Bu sayının herhangi bir dilin doğru kullanılması için yeterli olduğu düşünülür.

Just English’in, tamamını native speaker lar ile sunduğu bu eğitimin amacı; bu noktalara ulaşmış olan dilin seri iletişim kurmakta da yeterli düzeye ulaşmasını hedeflemektir. Fakat en zor gelişen bu yetinin her bireyde aynı oranda gerçekleşmesi beklenemez. Bir oranlama da bulunmak gerekirse bu eğitimi sağlıklı bir şekilde bitiren kişilerde konuşma hızı ve ifade yeteneği Türkçemize oranla %60-70 civarlarında gerçekleşebilecektir.

İngilizce başta olmak üzere tüm diğer diller için yeterli sayabileceğimiz bu oranı yukarılara taşımak için dil ile olan bağlantımızı iş ve sosyal hayatımızda bolca kullanarak koparmamalıyız.

Just English olarak iki noktayı vurgulamak zorundayız.

•  İngilizce dilini belli bir yaş üzerinde (7 ve üstü) öğrenecek olanların bu dili asla bir anadil seviyesine çıkaramayacak olmalarıdır(kelime sayısı ve dilbilgisinden ziyade ifade yeteneği ve aksan olarak). Bu nedenle İngilizce öğrenirken “anadilim gibi olmalı” sendromundan uzak durmalıyız.

•  İngilizce aynı bizim gibi canlı bir varlıktır ve eğer İngilizcemize fırsat tanımayacaksak veya zaman ayırmayacaksak bir gün mutlaka bıraktığımız noktalarda bulamayacağız.

Comments are closed.

2012 YDS SORU ve CEVAPLARINA ULASMAK ICIN TIKLAYINIZ...
2011 YDS SORU ve CEVAPLARINA ULASMAK ICIN TIKLAYINIZ...
2010 YDS SORU ve CEVAPLARINA ULASMAK ICIN TIKLAYINIZ...
?>